Potlačuje chuť k jídlu a pomáhá vám soustředit se. Stačí přidat ¼ čajové lžičky do ranní kávy.

by Martin Černý

Šálek kávy po ránu má na organismus blahodárný vliv. Dodává energii, podporuje paměť a soustředění, pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a zrychluje metabolismus. Tento nápoj se vyplatí obohatit kořením, zlepší jeho chuť a obohatí ho o další užitečné vlastnosti. Dnes se budeme zabývat kávou s muškátovým oříškem, který mimo jiné potlačuje chuť k jídlu. Je skvělá pro ty, kteří mají problémy s mlsáním mezi jídly.

Obsah:

  • 01 Jaké vlastnosti má muškátový oříšek?
  • 02 Kdo by měl pít kávu s muškátovým oříškem?
  • 03 Káva s muškátovým oříškem – recept

Pro mnoho lidí, kteří chtějí snížit hmotnost, je velkým problémem touha svačit mezi hlavními jídly. Chcete-li se s tímto zlozvykem vypořádat, je vhodné držet se několika pravidel. Především nezapomínejte na výživnou stravu – standardní odborníci na výživu doporučují tři velká jídla nebo čtyři či pět malých jídel, v závislosti na individuálních preferencích. Jídla by měla být bohatá na bílkoviny a vlákninu, protože tyto složky ovlivňují pocit sytosti. Je také dobré vypít denně asi dva litry tekutin; kromě vody jsou výborné neslazené ovocné a bylinné odvary, čaj a káva. Můžete přidat koření, například muškátový oříšek, který má chuť k jídlu snižující vlastnosti. Zjistěte, kdo by měl pít kávu s muškátovým oříškem.

Potlačuje chuť k jídlu a pomáhá vám soustředit se. Stačí přidat ¼ čajové lžičky do ranní kávy.

Jaké vlastnosti má muškátový oříšek?

Muškátový oříšek má řadu vlastností, které podporují organismus. Je prospěšný pro trávicí systém, napomáhá správnému trávení, pomáhá při poruchách trávení a plynatosti, takže se doporučuje při potížích, jako je nadýmání a plynatost, a také při průjmech a zácpě. Navíc snižuje riziko vzniku žaludečních vředů a příznivě působí na vylučování toxinů z těla. Stejně jako ostatní koření pomáhá muškátový oříšek tělu v boji proti infekcím. Má antibakteriální účinky a doporučuje se při onemocnění horních cest dýchacích.

Obsahuje cenné éterické oleje, včetně myristicinu a eugenolu, které mají analgetické a záněty zmírňující účinky. Mimo jiné se toto koření doporučuje lidem trpícím artritidou. Muškátovému oříšku se připisují také protialergické účinky. Kromě toho má sedativní vlastnosti; pokud se konzumuje večer, usnadní usínání a pozitivně ovlivní kvalitu spánku.

Kdo by měl pít kávu s muškátovým oříškem?

Káva s muškátovým oříškem bude skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí snížit tělesnou hmotnost. Má vlastnosti potlačující chuť k jídlu a také pomáhá zrychlit metabolismus. Má také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, protože pomáhá snižovat nadměrně vysokou hladinu „špatného“ cholesterolu, udržuje normální hladinu cukru v krvi a má antiaterosklerotické vlastnosti.

Nápoj je vhodný i pro nervový systém, prospívá mozku a pomáhá udržovat paměť a koncentraci, takže bude dobrou volbou při studiu a práci. Káva se také považuje za látku, která chrání organismus před neurodegenerativními onemocněními, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Kromě toho zlepšuje náladu a má dokonce antidepresivní účinky.

Za zmínku také stojí, že muškátovým oříškem by se nemělo zneužívat, stačí špetka denně. Ve složení tohoto koření se nachází myristicin, který má ve velkých dávkách halucinogenní účinek. Kromě toho se muškátový oříšek ve velkém množství nedoporučuje těhotným ženám a lidem s potravinovými alergiemi.

Potlačuje chuť k jídlu a pomáhá vám soustředit se. Stačí přidat ¼ čajové lžičky do ranní kávy.

Káva s muškátovým oříškem – recept

Příprava kávy s muškátovým oříškem nevyžaduje zvláštní dovednosti. Na začátek si uvařte svou oblíbenou černou kávu. Doporučujeme ji připravit z čerstvě namletých zrn. Do horkého nápoje přidejte špetku muškátového oříšku. Můžete do něj také přidat našlehané mléko nebo zeleninový nápoj. Pokud chcete nápoj osladit, přidejte cukr, nebo pokud omezujete příjem kalorií, přidejte erytritol nebo xylitol. Skvělá je také lžička medu. Muškátový oříšek se dobře hodí k jinému koření, můžete přidat špetku kardamonu, skořice nebo mletého hřebíčku.

You may also like

Leave a Comment