Jak zabránit vzniku bakterií na brýlích po umytí, radí odborníci na čištění.

by Martin Černý

Je to chyba, kterou děláme všichni, proto je důležité být opatrný.

Jedním z předmětů, které v kuchyni nejčastěji používáme několikrát denně, je sklenice, do níž vkládáme nápoj, který budeme během jídla konzumovat, aniž bychom tak museli činit přímo z nádoby. Existují v mnoha různých velikostech a tvarech, ale většina z nich je vyrobena ze skla. Nejvíce znepokojující je, že mohou být cílem pro hromadění mnoha bakterií, takže je třeba je čistit a zde vám poradíme, jak podle odborníků zabránit hromadění bakterií po jejich umytí.

Jak všichni víme, bakterie jsou všude, i když je nevidíme, a pokud je každý den nečistíme, mohou způsobit onemocnění. Jedním z povrchů, kde se mohou hromadit, je skleněné nádobí, protože se tam mohou dostat slinami, kontaktem rukou a dalšími faktory.

Jak zabránit vzniku bakterií na brýlích po umytí, radí odborníci na čištění.

Jakmile použijeme sklenice, okamžitě je umyjeme, abychom odstranili všechny bakterie, ale asi jste nevěděli, že mohou zůstat i po umytí. Je to chyba, kterou děláme všichni a mysleli jsme si, že je to správné, ale odbornice na úklid se na svém účtu na TikToku podělila o to, jak je správně dezinfikovat.

Jak zabránit tvorbě bakterií na sklenicích po jejich umytí

Aby se na sklenicích po umytí nehromadily bakterie , neměli byste je pokládat dnem vzhůru na suchý hadřík, protože vzduch nebude cirkulovat, zachytí se vlhkost a začnou se hromadit bakterie. Proto je nejlépe umístit je na vyvýšené plochy, které umožní cirkulaci vzduchu a zabrání tak nepříjemnému zápachu.

Další možností, jak zabránit tomu, aby se sklenice po umytí naplnily bakteriemi , je, že je místo vzhůru nohama necháme vzhůru nohama, jako bychom se je chystali používat; jen to uděláme na povrchu, který má nějaký reliéf. Tímto způsobem zabráníte vzniku vlhkosti a bakterií.

Jak zabránit vzniku bakterií na brýlích po umytí, radí odborníci na čištění.

You may also like

Leave a Comment