„Odstraní i ty nejodolnější skvrny“: odborník vysvětlil, jak odstranit vodní kámen v záchodové míse

by Martin Černý

K tomu budete potřebovat jednoduché prostředky, které má v kuchyni každá hospodyňka.

Vodní kámen v záchodové míse má často podobu bílých, růžových, zelených nebo černých skvrn. Zejména přítomnost nepříjemného nánosu je obvykle zřejmá, protože přetrvávající skvrny nemizí, stejně jako další stopy ve vaší toaletní míse.

Proto se odbornice Laura Harnettová podělila o tipy, jak bojovat s vodním kamenem v toaletě bez použití drsných chemikálií. Konkrétně radí používat jedlou sodu a bílý ocet, abyste účinně bojovali s nepříjemnými skvrnami od vodního kamene.

„Pomohou krystalky jedlé sody nebo jedlá soda nasypaná dolů a pomocí záchodové štětky je vetřete do vodního kamene, abyste ho odstranili. Jedlá soda smíchaná s bílým octem vytvoří pastu, což je další alternativní metoda jeho odstranění,“ vysvětluje odbornice.

Obvykle má jedlá soda větší účinnost než bílý ocet díky své schopnosti úspěšně vymazat skvrny.

Pokud však tyto čisticí prostředky nebudou účinné, doporučuje Laura použít pemzu.

„Připevněte pemzu na pevnou tyč a drhnutím odstraňte vodní kámen i z těch nejodolnějších a nejsilnějších skvrn,“ poradila.

Je známo, že pemza se používá hlavně na nohy nebo na suchou a ztvrdlou pokožku, ale lze ji použít i k odstranění vodního kamene na toaletách a v dalších částech koupelny. Při nesprávném použití však může pemza snadno poškodit záchodové mísy.

„Klíčem k úspěchu je ponořit pemzu do vody, protože tím kámen změkne a nepoškrábe se. Jakmile je pemza mokrá, jednoduše s ní skvrnu otřete a vymažte ji stejným způsobem, jakým mažete tužky z papíru. Za méně než minutu budete schopni odstranit všechny stopy po těchto otravných kroužcích a nemusíte se obávat žádných chemikálií, protože je to zcela bezpečné,“ ujišťuje Laura.

You may also like

Leave a Comment