Je možné prát vlněné věci v pračce: jaké nuance je vždy důležité mít na paměti?

by Martin Černý

Zimní vlněné věci potřebují zvláštní péči. Většina Ukrajinců je pere ručně, i když moderní pračky mají režim jemného praní.

Vlněné oblečení se totiž z hlediska praní považuje za velmi choulostivé. Pokud uděláte nepořádek s výběrem programu nebo nasadíte špatnou teplotu, materiál si může „sednout“, výrazně se zmenší. A pokud se vlna suší nesprávně, pak se naopak roztáhne.

Pokud si však zapamatujete důležité nuance a budete je vždy dodržovat, pak praní vlněných věcí v pračce nepřinese problémy.

V první řadě je třeba zjistit, kolik stupňů při praní vlny dát. Teplota vody by neměla být vyšší než 30 stupňů.

Pokud přesto dáváte přednost ručnímu praní, pak prací prášek a kondicionér nahraďte běžným šamponem na vlasy.

Odborníci tvrdí, že nejlepším lidovým prostředkem na vlněné oblečení je ocet. Pomůže zachovat barvu věcí a ochrání materiál před srážením.

Vlněné věci se vždy perou v pračce odděleně od ostatních materiálů. Předtím nezapomeňte zapnout všechny knoflíky, zipy nebo knoflíky. Látka se pak rozhodně nepoškodí.

Šálu nebo svetr můžete pro větší ochranu vložit do pracího sáčku. Také při praní vlny v pračce je lepší upustit od kondicionéru, ten materiál zhušťuje.

Pokud jste vlněné věci řádně vyprali, mohou se při sušení ještě zkazit. Takové oblečení je lepší rozložit na mřížku nebo jiný povrch, aby přebytečná vlhkost odtekla. Nezapomeňte je rozprostřít a položit na ručník mimo dosah přímého slunečního světla nebo topných těles.

You may also like

Leave a Comment