Přes noc ji vylijte do kanalizace. Tím „vytlačíte“ všechny pachy.

by Martin Černý

Je obtížné udržet nepříjemné pachy mimo dřez. I když je kuchyň bezvadně čistá, zápach se může šířit po místnosti. Máme způsob, jak s tím bojovat jedním tahem.

Kuchyňský dřez je zvláštní místo. Abyste zůstali zdraví, musíte jej udržovat v hygienickém stavu. Není to snadné, protože právě zde končí částečky jídla spláchnuté z talířů nebo zbytky z hrnců a pánví. Není snadné zajistit, aby se drobky, některé brambory nebo omáčka nezačaly pomalu rozkládat v odtoku. Hromadění zbytků navíc může vést k ucpání. Když voda z dřezu přestane odtékat úplně, mohou začít problémy.

Odtokový sifon v kuchyni je skvělým místem pro výskyt bakterií. Je tam vlhko a čisticí prostředky se tam ne vždy dostanou. V důsledku toho nelze zastavit hnilobné procesy se všemi následky, které z toho plynou. I dokonale vyleštěný kuchyňský dřez může jednoduše zapáchat. Jak se s tímto problémem vypořádat?

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z odtoku?

Máme pro vás tři způsoby, které pomohou zajistit, aby odtokové kanálky nebyly ucpané a nehromadily se v nich mikroorganismy způsobující zápach. První z těchto metod je použití kapsle do myčky nádobí.

Protože kapsle skvěle funguje v myčce nádobí, bude s podobnými výsledky bojovat i proti nečistotám v odtoku. Za tímto účelem ji rozpusťte ve dvou šálcích vody. Tento roztok nalijte do dřezu a počkejte. Jak bude tekutina stékat do odtoku, důkladně ho vyčistí a odstraní zbytky jídla a nepříjemné pachy. Po 20 minutách vypláchněte dřez horkou vodou.

Nalijte ústní vodu do odtoku

Druhá metoda využívá ústní vodu. Obvykle ji používáme po čištění zubů. V tomto případě putuje do kanalizace, kde díky svým baktericidním vlastnostem doslova „sežere“ všechny pachy. Do kanalizace by se měla vylévat přes noc.

Poslední metodou je nasypat do kanalizace půl šálku soli a jedlé sody. Poté počkejte o něco déle než čtvrt hodiny. Poté vše doplňte horkou vodou. Zápach z kanalizace nebude mít šanci.

You may also like

Leave a Comment