Geniální trik proti plísním na spárovací hmotě v koupelně. Plíseň jde dolů bez stěrky

by Martin Černý

Vlhké a teplé prostředí v koupelně je ideálním místem pro růst plísní. Často se objevuje na spárovacích hmotách, což je frustrující pro každého, kdo chce mít svůj domov čistý. Nejenže vypadá nevzhledně, ale především je nebezpečná pro vaše zdraví, takže se jí musíte co nejdříve zbavit. Jak odstranit plíseň ze spárovací hmoty v koupelně? Ukazuje se, že existuje originální metoda, která nevyžaduje pracné drhnutí.

Plíseň na spárách

Plíseň se v koupelně často objevuje kvůli teplu a vysoké vlhkosti. Může se objevit nejen na stěnách této místnosti, ale také ve spárách mezi dlaždicemi nebo v těsnění kolem vany či sprchové vaničky. Plísně na spárách v koupelně jsou bohužel častým problémem. Mnoho lidí s ní bojuje a hledá spolehlivou metodu, která jim pomůže se otravné plísně rychle zbavit.

Je to nutné nejen proto, že plesnivé spáry vypadají ošklivě, ale také kvůli zdraví obyvatel. Plísně způsobují alergické reakce, dýchací potíže, oslabení imunity a dokonce i neurologické poruchy. Plíseň ve spárách se častěji objevuje v koupelnách, kde jsou

  • úniky a rozlití vody,
  • špatné větrání,
  • vysoká vlhkost vzduchu.

Chceme-li plíseň ze spár účinně odstranit a zabránit jejímu opětovnému výskytu, je nutné odstranit i příčinu jejího vzniku. Dbejte na cirkulaci vzduchu v místnosti – po sprchování otevřete okno nebo dveře a vyčistěte větrací mřížku (v některých případech je nutné instalovat koupelnový ventilátor). Nenechávejte v koupelně na podlaze mokré ručníky a koberečky – zvyšují vlhkost a vytvářejí ideální podmínky pro růst plísní.

Geniální trik proti plísním na spárovací hmotě v koupelně. Plíseň jde dolů bez stěrky

Jak odstranit plíseň ze spárovací hmoty v koupelně?

Čištění plesnivé spáry v koupelně obvykle vyžaduje velké úsilí. Vytírání úzkých štěrbin, často vkleče, je velmi těžkopádné a časově náročné, a to i v případě, že použijete profesionální fungicidy. Naštěstí můžeme pomocí jednoduchého triku výrazně zkrátit dobu potřebnou k čištění spárovací hmoty a eliminovat zdlouhavé drhnutí. Než se pustíte do čištění, nezapomeňte si nasadit gumové rukavice, masku a ochranné brýle. Nebude také na škodu otevřít okno a dveře do koupelny.

Jak odstranit plíseň ze spárovací hmoty v koupelně?

  • Do nádoby nalijte následující přípravky: bělidlo, lihový ocet, peroxid vodíku nebo toaletní gel. Přípravky nekombinujte – zvolte pouze jeden.
  • Namočte toaletní papír do zvolené tekutiny a poté jej přiložte na spáry, kde se plíseň objevila. Přitlačte.
  • Mokrý papír nechte na spáře alespoň hodinu. Po uplynutí této doby jej zvedněte a otřete povrch vlhkým hadříkem a poté jej otřete do sucha.

Tato jednoduchá technika vám pomůže zbavit se plísně na spárovací hmotě, aniž byste museli použít stěrku. Bělidlo a WC gel jsou nejrychlejší způsoby, jak se zbavit plísně, ale pokud dáváte přednost ekologickým řešením, nemusíte je používat. Chcete-li vyčistit spárovací hmotu bez chemikálií, namočte papír do lihového octa nebo peroxidu vodíku.

You may also like

Leave a Comment