Jak často byste měli prát ručníky? Od teď to budete dělat častěji.

by admin

Jak často měníte ručníky? Jednou týdně, nebo snad jednou za čtrnáct dní? Ukázalo se, že existuje několik důvodů, proč to dělat co nejčastěji. Ve většině polských koupelen tráví ručníky příliš mnoho času. Nestačí je dostatečně vysušit, aby se daly používat opakovaně. Pokud si myslíte, že ručník je čistý, protože si do něj utíráte umyté tělo, budete se divit. Vysvětlíme vám proč.

  • Pokud ručníky pravidelně nepereme, hromadí se na nich spousta mikroorganismů.
  • Bohužel i při praní v pračce je těžké je všechny odstranit.
  • Podle odborníků je výměna ručníků jednou týdně naprostým hygienickým minimem, které bychom měli dodržovat.

Frekvence výměny ručníků může mít skutečný vliv na naše zdraví. Dokonce i věci, které se zdají být čisté a bez poskvrnky, nemusí být nutně hygienické. Může se v nich skrývat mnohem více, než bychom si přáli.

Jak často byste měli prát ručníky?

Otíráme si jimi ruce, obličej i celé tělo a jeho intimní partie, a přesto málokdy přemýšlíme o tom, jak často bychom je měli měnit. Snadno však podlehneme iluzi, že když si jimi utíráme tělo po koupání, jsou ručníky čisté a hygienické. Pokud dobře schnou a nemají nepříjemný zápach, jsme přesvědčeni, že jsou bez poskvrnky. Skutečnost je však zcela jiná.

Začněme od základu, kterým je pravidlo, že každý z nás by měl používat více než jednu utěrku. Samostatný ručník na ruce, tělo a intimní místa je nutností. V ideálním světě se vyplatí mít malý ručník na utírání obličeje a další ručník na utírání nohou – nejlepší je, když ten druhý pokaždé vyměníte a stejně jako v hotelu jednoduše vyměníte koupelnovou předložku. Víte však, jak často je prát a vyměňovat za čisté? Každá z nich má trochu jiné zatížení a mikrobiologické znečištění.

Ručník na ruce: jak často ho měnit?

Ručník na ruce by se měl měnit každý den, maximálně jednou za dva dny. Proč? Podle odborníků je ručník na ruce, zejména ten na toaletě, za prvé nejvíce zneužívaný a za druhé nejvíce kontaminovaný. Bohužel ho běžně používá mnoho lidí, a přestože si po toaletě myjí ruce, často si je neumývají důkladně, což znamená, že je na nich spousta bakterií. Mikrobiologové na ručnících nacházejí plísně, kvasinky a bakterie E. coli.

Používání takového ručníku znamená, že i na umyté ruce se po použití ručníku může přenést více bakterií a dalších mikroorganismů než před jejich umytím. Někteří dokonce tvrdí, že po použití takového ručníku zůstane na rukou více nečistot než po jejich použití na toaletě.

Jak často by se měly měnit osušky?

Navzdory zdání se ručníky, kterými se utíráme po koupeli, nemusí měnit tak často, což potvrdili i vědci. V ideálním případě byste měli ručník měnit každé 2-3 dny, ale můžete tak učinit i jednou týdně. Vždy byste se měli ujistit, že ručník, který používáte, je zcela suchý, a pokud je v koupelně vlhko, je lepší najít pro něj jiné místo. Vlhkost, vysoké teploty, pára a dokonce i minimální množství mikroorganismů jsou ideálním způsobem, jak si je doma na ručníku vypěstovat. Pokud k tomu přidáme odumřelou kůži z těla, prach nebo jiné vnější škodliviny, nepotřebujete mikrobiologa, abyste popustili uzdu své fantazii.

Nejlepší je koupit více náhradních ručníků a zvolit program praní v horké vodě, jinak kromě příjemné vůně kondicionéru na praní nic nezískáte.

You may also like

Leave a Comment