Vánoce se blíží a blíží. Mnoho lidí už začíná s generálním úklidem. Velkým problémem je prach, který se v domě může usadit během několika málo dní. Co tedy můžete udělat, abyste se s ním na dlouhou dobu rozloučili? S těmito dvěma domácími prostředky získáte lesklý, před nečistotami chráněný a navíc krásně vonící nábytek.
Než začnete zdobit svůj domov, musíte ho vyčistit do lesku. Vánoční dekorace nevypadají nejlépe, když je na nábytku viditelná vrstva prachu. Ten se bohužel usazuje tak rychle, že špinavé povrchy musíme utírat i denně. Na to však existuje jednoduchý patent. Vyrobte si domácí tekutinu za pár drobných a užívejte si čistoty po dlouhou dobu.
Obsahem je:
- Domácí tekutina na čištění nábytku – jak ji vyrobit?
- Další domácí kapaliny ideální pro boj s prachem
- Aplikujte tato pravidla a prach se nebude usazovat dlouho.
Domácí tekutina na čištění nábytku – jak ji vyrobit?
Domácí tekutinu na čištění nábytku si vyrobíme ze dvou produktů, které má doma snad každý. Jde o to smíchat změkčovač tkanin s trochou citronové šťávy. Můžeme do ní namočit měkký hadřík a otřít špinavé povrchy. Nezapomeňte ho důkladně vyždímat.
Kombinace těchto dvou produktů se na první pohled zdá zvláštní, ale opravdu funguje. Změkčující přípravek povrchy nejen osvěží a dodá jim lesk, ale má také antistatické vlastnosti, takže si můžeme být jisti, že se na nich dlouho neobjeví prach. Citronová šťáva zase účinně dezinfikuje.
Kromě toho se díky takové směsi bude v domě vznášet krásná vůně oplachu. Ta zůstane ještě dlouho poté, co nábytek otřete.
Další domácí tekutiny, které jsou ideální na utírání prachu
Další domácí čistič nábytku vyrobíte z 1 šálku vody, 1 lžičky olivového oleje, 1 lžičky octa a několika kapek prostředku na mytí nádobí. Tuto směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Poté ji nastříkejte na zaprášené povrchy a otřete je měkkým hadříkem.
V jednodušší variantě můžete použít pouze vodu a ocet a smíchat je v poměru 1:1. V tomto případě se však vyplatí zvolit jablečný ocet, který je ideální nejen na otírání nábytku, ale i televizní obrazovky.
Použijte tyto zásady a prach se nebude usazovat dlouho.
Chcete-li se na dlouhou dobu rozloučit s prachem, vyplatí se nejen otírat nábytek tekutinami pro domácnost, ale také uplatňovat určité zásady. Jako například?
Je třeba často větrat místnost a pravidelně prát záclony a závěsy, protože právě na nich se usazuje nejvíce prachu a dostává se na nábytek. Stejná situace je i s ložním prádlem a polštáři.
Důležitá je také správná technika čištění povrchů. Ne každý ví, že nejprve by se měly vytírat závěsné skříňky a police a až poté koberce a podlahy.
Hodně prachu se hromadí na špercích, které odkládáme na police. Pokud jich máme hodně, vyplatí se jejich množství snížit a rychle uvidíte rozdíl.