K čištění sprchy nepotřebujete chemické čisticí prostředky. Místo toho mohou spotřebitelé jednoduše sáhnout po levném nápoji.
Bez většího úsilí a bez použití chemických čisticích prostředků mohou spotřebitelé zbavit své sprchy otravného vodního kamene.
K tomu by neměli vyhazovat žádný nápoj. Tento domácí prostředek může být skutečným řešením problému.
Vyčistěte si sprchu pomocí domácího prostředku: Nápoj dokáže proti vodnímu kameni zázraky.
Mnoho spotřebitelů je zvyklých používat agresivní čisticí prostředky plné chemikálií. Chcete-li však sprchu zbavit nečistot a vodního kamene, můžete použít přírodní a stejně účinný domácí prostředek. Mimo jiné odstraňuje skvrny od vodního kamene.
Pokud máte v lednici kefír (ideálně prošlý), použijte ho na čištění sprchových dlaždic a akrylátové podlahy. Budete ho potřebovat pouze 500 gramů (stojí méně než jedno euro).
Nápoj se nalije na podlahu a rovnoměrně se rozetře rukama. Důležité je předem ucpat odtok, aby tekutina nemohla vytéct. Po hodině je možné vše vypláchnout.
Čištění sprchy domácím prostředkem: Podmáslí dělá s usazeninami vodního kamene v koupelně zázraky.
Proč je ale tento lifehack opravdu slibný? Podmáslí obsahuje kyselinu mléčnou, která působí jako jemný čisticí prostředek. Tato kyselina rozpouští především minerální složky vodního kamene na podlaze sprchového koutu. Vápenaté usazeniny na koupelnových armaturách a sprchových dveřích lze tímto domácím prostředkem také účinně odstranit.
Po použití nezapomeňte podmáslí setřít hadříkem z mikrovlákna a nechte ho hodinu působit. Tím zabráníte vzniku zbytků a umožníte lesklý povrch.
Čištění sanity a skla: Potraviny dělají v boji proti vodnímu kameni zázraky
Mimochodem: Pokud jednou týdně potřete okna a vybavení koupelny bramborami, můžete výrazně omezit tvorbu vodního kamene. Škrob obsažený v bramborách má totiž vodoodpudivý účinek.
V překladu do ruštiny to znamená, že voda se při kontaktu s ošetřenými povrchy jednoduše odvalí. Koupelna tak zůstane déle čistá a uklizená a spotřebitelé jsou ušetřeni zdlouhavé práce s odstraňováním vodního kamene. Tato metoda je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také levná a snadno použitelná.