Co znamená funkce Eco Bubble u praček? Jak funguje a skutečně šetří vodu?

by Martin Černý

Eco Bubble je originální technologie na trhu praček. Zda se opravdu vyplatí za tuto funkci připlatit a zda plní své sliby o úspoře životního prostředí.

Když Samsung uvedl na trh pračky s technologií Eco Bubble, mnoho lidí ji považovalo jen za další marketingový tah. Ukázalo se však, že tento systém skutečně mění způsob praní prádla.

V čem tato technologie spočívá?

Není to běžný program pračky. Eco Bubble je speciální generátor, který před zahájením pracího procesu smíchá prací prostředek s vodou a vzduchem. Výsledkem je aktivní pěna, která proniká do tkanin mnohem hlouběji než běžná voda a prášek. Systém funguje bez ohledu na to, zda používáte prášek nebo prací prostředek. Jedinou výjimkou jsou kapsle – ty nasypané přímo do bubnu neprocházejí procesem provzdušňování.

Studená voda již není problém

Největší výhoda? Systém funguje perfektně i při teplotách 15-20 stupňů Celsia a poskytuje dobré výsledky. Provzdušněná pěna si poradí se skvrnami i bez ohřevu vody. Navíc nízká teplota nejen šetří energii, ale také chrání tkaniny před poškozením.

Otázka úspory peněz

V porovnání se standardním praním při teplotě 40 stupňů spotřebuje cyklus Eco Bubble při teplotě 15 stupňů přibližně o 70 % méně energie. Spotřebuje také méně pracího prostředku (o 30 procent méně) a méně vody. Proč? Pěna účinněji rozpouští nečistoty, takže není potřeba další máchání nebo předpírka.

Chrání tkaniny a alergiky

Studená voda a jemná pěna jsou dobrou zprávou i pro naše oblečení. Tkaniny netrpí tepelným poškozením, nesráží se a nemačkají se tak rychle. Tento systém funguje obzvláště dobře u vlny, hedvábí nebo kašmíru. Důkladnější vymáchání pracích prostředků je navíc úlevou pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

Co znamená funkce Eco Bubble u praček? Jak funguje a skutečně šetří vodu?

 

Nevýhody systému

Pračka se systémem Eco Bubble je dražší. Úspora elektrické energie a pracích prostředků je sice reálná, ale návratnost této investice bude trvat nejméně několik let. Systém také vyžaduje pravidelnou údržbu (kterou si provádíte sami) a některé prací prostředky (zejména ty nejlevnější) nemusí poskytovat optimální výsledky.

You may also like

Leave a Comment