Mnoho lidí si před spaním odkládá telefon na noční stolek. Někdy s ním také spíme pod polštářem. Podle odbornice Urszuly Hryniewické je to obrovská chyba, která nás může stát zdraví.
Urszula Hryniewicka je odbornicí na organizaci domácího prostoru. V jednom ze svých příspěvků ukázala, jak elektromagnetické pole vyzařované telefonem ovlivňuje naše zdraví.
Nenechávejte ho u postele
„Elektromagnetické pole telefonu nás ovlivňuje neustále a stojí za to si to uvědomit, protože jsme mu vystaveni v různých situacích,“ stojí v příspěvku. – V článku se dále uvádí: „V případě, že by se telefon nacházel v blízkosti telefonu, je třeba jej používat. Odborník použil k měření intenzity pole speciální přístroj.
Když v telefonu zapnula Wi-Fi a Bluetooth, zařízení začalo pípat, což signalizovalo vysokou intenzitu pole. Po zapnutí leteckého režimu se vše vrátilo do normálu. Situace se bohužel změnila, když byla ke smartphonu připojena nabíječka. – A teď si představte, že s ním spíte vedle hlavy osm hodin sedm dní v týdnu,“ poznamenává Urszula Hryniewicka.
„Následky takové expozice mohou být různé. Od „lehkých“ v podobě bolestí hlavy, poruch spánku, poruch soustředění až po vyloučení závažných typů rakoviny nebo neurologických poruch,“ varuje autorka experimentu. – varuje autor experimentu.
Upozorňuje také na populární chytré hodinky.
„(…) i ony představují elektromagnetické pole na našem zápěstí, a to je důležité mít na paměti.“
Jak se chránit před elektromagnetickým polem v telefonu?
Existují jednoduché způsoby, jak minimalizovat riziko vystavení elektromagnetickému poli z telefonu. Nejdůležitější je podle ní nezapomínat na to, abychom zařízení v noci drželi dál od těla.
„Stojí za to zvážit, zda se nevrátit ke klasickému budíku, a ne k tomu v telefonu,“ říká.