Trik se sklem do myčky: rozlučte se s tabletami a nechte své příbory a nádobí lesklé

by Martin Černý

Myčka nádobí je bezpochyby jedním z našich nejoblíbenějších domácích spotřebičů, protože nás zbavuje jedné z nejúnavnějších a časově nejnáročnějších domácích prací – mytí nádobí. Je to skutečná úleva, když si uvědomíme, že stačí stisknout tlačítko a máme dokonale čisté nádobí, zejména po vydatné večeři. Proto je tak důležité myčku nádobí pravidelně důkladně čistit.

Zlepšíte tím také její účinnost. V myčce se hromadí zbytky jídla a mastnoty, což časem vede k nepříjemnému zápachu a snižuje účinnost spotřebiče. Než se uchýlíte k průmyslovým prostředkům, zkuste použít následující metodu důkladného čištění myčky.

Co je třeba udělat

Začněte tím, že na celý povrch myčky nasypete jedlou sodu. Nezapomeňte nasypat trochu na dno, poličky a zásobník na příbory myčky. Půl šálku jedlé sody by mělo stačit na pokrytí celého povrchu, ale v případě potřeby klidně přidejte více. Po posypání myčky jedlou sodou naplňte sklenici bílým octem až po ok raj a umístěte ji doprostřed horního stojanu myčky.

Nyní je čas spustit mycí cyklus a počkat, až jedlá soda a bílý ocet vykonají svou práci a myčku důkladně odmastí, vydezinfikují a deodorují. Na konci mycího cyklu zůstane jen sklenice vody. Myčka bude zářivě čistá, mastnota a vodní kámen zmizí a bude příjemně vonět. Používejte metodu bubnu k mytí myčky nádobí alespoň jednou měsíčně, abyste ji udrželi čistou a účinnou.

Odstraňte šmouhy z oken

Nezřídka se stává, že po umytí v myčce nádobí zůstanou na sklenicích a talířích šmouhy a skvrny. Proč k tomu dochází? Na nádobí se usazuje vodní kámen z vody, který po zaschnutí vytvoří bílou skvrnu. Abyste tomu zabránili, vložte na konci mytí do myčky suchou utěrku z mikrovlákna a nechte ji v ní alespoň 15-20 minut. Ta pohltí veškerou zbývající vlhkost, takže kapky vody stékají na utěrku a neusazují se na skle.

Dalším důležitým trikem je použití vloček kyseliny citronové místo oplachovacího prostředku nebo octa. Jedná se o vynikající prostředek na odstraňování vodního kamene, který je levný a šetrný k životnímu prostředí. Kyselinu citronovou najdete všude, v kamenných nebo internetových obchodech, a všichni máme doma čisticí utěrky z mikrovlákna. Lze je také snadno zakoupit za pouhých několik eur.

Úsporné je umýt okna jednou a najít je už dokonalá a používat levné a ekologické prvky. Takže místo toho, abyste skončili se skvrnami, které budete muset znovu čistit ve dřezu nebo znovu prát, s těmito jednoduchými technikami nebudete potřebovat mnoho úsilí , a výsledek bude uspokojivý a ekologický.

You may also like

Leave a Comment