Odborníci prozradili, jak nejlépe udržovat uši hygienické a chráněné.
Správná hygiena je zásadní pro prevenci šíření infekčních onemocnění a pomáhá dětem i dospělým žít dlouhý a zdravý život, uvádí zpráva Dětského fondu OSN (UNICEF). Zdraví je ohroženo, pokud není dodržována osobní a bytová hygiena.
Mexické ministerstvo zdravotnictví zdůrazňuje, že hygiena je způsob péče o zdraví a že tato praxe zahrnuje dodržování určitých návyků v osobním a rodinném životě, v práci, ve škole a ve společnosti. Podle odborníků je důležité rozvíjet správné návyky mimo jiné v oblasti osobní hygieny, hygieny prostředí a hygieny potravin.
Jak si čistit uši
S ohledem na tuto skutečnost se dnes zaměříme na hygienu uší. Navarrská univerzita (Španělsko) upozorňuje, že je třeba se vyvarovat manipulace uvnitř uší, která je často spojena s používáním vatových tyčinek k čištění zvukovodu a odstraňování ušního mazu. Její odborníci však vysvětlují, že takové čištění je zcela kontraindikováno.
Dr. Manuel Manrique varuje, že používání vatových tamponů k čištění uší „může vést ke vzniku malých ranek, které podporují infekce, nadměrnému odstraňování vosku (ochranného prvku ucha) a někdy může způsobit poranění struktur ucha“. Nyní vám tedy povíme, co je životaschopnou metodou pro zlepšení ušní hygieny .
Vědci z Harvardovy univerzity se podělili o výsledky studie, ve které zdůraznili význam malého množství ušního mazu pro zdraví uší. Odborníci poukazují na to, že tento vosk působí jako přírodní čisticí prostředek a má také protiplísňové a antibakteriální vlastnosti.
Harvard proto nedoporučuje používat vatové tampony a tvrdí, že je lepší nechat své tělo, aby se o hygienu uší postaralo samo. V každém případě doporučují v případě ucpání použít kapky vody nebo fyziologického roztoku, peroxid vodíku nebo speciální volně prodejné ušní kapky.