Sušení prádla v chladnějších měsících roku může trvat několik hodin až desítky hodin, což má za následek vysokou vlhkost. Nadměrná vlhkost zvyšuje riziko zdravotních problémů, ale existuje metoda, která může proces sušení výrazně urychlit.
Přístroj zvaný pračka se sušičkou si získává oblibu, protože pomáhá zmírnit dlouhé sušení mokrého prádla během podzimu a zimy. Takové tkaniny mohou zvyšovat vlhkost v domácnosti a nadměrná vlhkost může vést ke vzniku plísní na stěnách, což představuje vážné nebezpečí pro majitele, zejména ty, kteří trpí alergiemi.
Existuje však způsob, jak tento problém vyřešit – japonská metoda sušení prádla, která si získala oblibu po celém světě. Jedná se o jednoduchý trik, který zkrátí dobu sušení na půl hodiny. Stačí ho jednou vyzkoušet, abyste navždy změnili způsob věšení prádla.
Proč je odstřeďování prádla tak důležité?
Pokud chcete, aby vaše prádlo uschlo rychleji, nezapomínejte na odstřeďování. V zimních měsících se pro dosažení nejlepších výsledků vyplatí použít dvojité odstřeďování. Moderní pračky umožňují nastavit počet otáček za minutu, proto jej zvyšte na nejvyšší možné nastavení.
Odstřeďování je však poměrně intenzivní proces, který může poškodit jemné tkaniny. Při praní přikrývek nebo košil nezapomeňte otáčky snížit. Také se snažte nepřehánět množství prádla v bubnu, aby nedošlo k jeho roztažení.
Tato japonská metoda zkrátí dobu sušení prádla.
Japonská technika sušení prádla je založena na jednoduchém, ale účinném skládání oblečení na sebe. Největší oblečení umístěte na okraje sušičky a menší a jemnější doprostřed. Tímto způsobem budou mít volný přístup vzduchu a uschnou o 30 minut rychleji.
Dalším způsobem, jak zkrátit dobu sušení, je umístit sušičku blíže k radiátoru. Po dvou hodinách jednoduše otočte prádlo o 180 stupňů. Při nedostatku času může přijít na pomoc fén – nezapomeňte prádlo sušit zevnitř ven, aby se teplo rovnoměrně rozložilo.
Dalším trikem je protřepat prádlo před jeho pověšením. Snížením množství vody a „narovnáním“ tkanin odpadne žehlení.