Praní bundy je nevyhnutelná činnost a musíme ji provádět alespoň jednou za sezónu. Často se však stává, že se při praní peří v bundě srazí do chuchvalců, což má za následek nezateplené mezery uvnitř bundy. v takové situaci si rychle pořiďte fén a peří v bundě razantně rozbijte. Po chvíli bude stejně nadýchané jako předtím. Tento chytrý způsob, jak se vypořádat s peřím v bundě, by měl znát každý.
Vezměte fén a rozbijte chmýří v zaprané bundě. Bude stejně nadýchané jako předtím.
V zimě by se péřová bunda, stejně jako ostatní oblečení, měla čas od času vyprat, už jen proto, aby se osvěžila. Jestliže péřové bundy s umělou výplní lze prát v pračce, v případě péřových bund plněných přírodním peřím nastává problém. Mnoho lidí se bojí takové věci prát samo a obvykle je dávají do prádelny. Důvodem je skutečnost, že při praní péřové bundy v pračce se její výplň srazí. V důsledku toho se na vnitřní straně oblečení objevují neizolované mezery a oblečení už nevypadá tak esteticky jako bezprostředně po zakoupení. V takové situaci každého napadne, zda existuje způsob boje proti zhutnělému prachovému peří v bundě, který nám pomůže ji zachránit a obnovit její funkčnost. Na internetu lze najít mnoho tipů, jak chmýří v bundě odstranit. Jeden z nich rozhodně stojí za zmínku, protože je opravdu účinný. Stačí nastavit fén na studený režim a namířit jej na vnitřní stranu bundy. Druhou rukou silně poklepejte dřevěným ramínkem na místa, kde se chmýří nahromadilo. To je vše. Bunda bude nadýchaná jako vždy.
Jak prát péřovou bundu v pračce, aby nedošlo k jejímu poškození?
Při praní péřové bundy v pračce je velmi důležité přísně dodržovat pravidla, aby nedošlo k poškození peří. Nejprve odstraňte ze zásobníku na prací prostředek zbytky prášku, které zůstaly z předchozích pracích cyklů. Nejlepší je použít tekutý prací prostředek na peří nebo třeba prací prostředek na jemné tkaniny. Před vložením bundy do bubnu zapněte všechny zipy a otočte ji naruby. Zvolte program jemného nebo ručního praní. Bunda by se měla prát při 30 stupních Celsia a maximálních otáčkách 400 ot/min. Do bubnu můžete spolu s prádlem vložit 3-4 tenisové míčky. Během odstřeďování účinně rozdělí puch. Pokud raději neriskujete praní v pračce, je dobrou alternativou ruční praní.