Málokdo to ví, ale tady je nejlepší způsob, jak se zbavit plaku na záchodové míse.

by Martin Černý

V životě jsou nepříjemné věci a nutnost chodit na špinavý záchod. V nouzových situacích můžeme některé věci přehlédnout, ale nikdo nechce, aby koupelna vypadala zanedbaně.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč toalety vypadají zažloutle nebo mají hrubé skvrny? Jedním z hlavních problémů je plak, patrný zejména v míse, který dodává každé záchodové míse nepříjemný vzhled.

Proč se v záchodové míse tvoří vodní kámen?

Vodní kámen je usazenina minerálů, která se tvoří v tvrdé vodě, tj. ve vysokém množství vápníku a hořčíku. Mnoho odborníků potvrzuje, že tento jev je běžný na domácích nebo veřejných toaletách.

Pokud voda obsahuje nadbytek minerálů z vodovodního potrubí, může mít viditelné následky na toaletní míse, kohoutcích, vaně, sprše a dokonce i na dlaždicích. Nejnápadnější jsou hnědé skvrny v místech, kde se dostanou do kontaktu s vodou, ale v závažnějších případech začne vaše koupelna zapáchat.

V nejhorších případech se mohou časem nahromadit minerální usazeniny, které vytvoří tvrdou, křídovou vrstvu, kterou je obtížné odstranit. Ideálním způsobem, jak se tomuto problému vyhnout, což je téměř vždy, je předcházet mu pravidelnou údržbou a čištěním záchodové mísy, protože vlhkost i nedostatečná údržba vytvářejí příznivé prostředí pro tvorbu nánosů.

Málokdo to ví, ale tady je nejlepší způsob, jak se zbavit plaku na záchodové míse.

Jak odstranit plak v toaletě

Existuje mnoho prostředků k odstranění plaku v toaletě. Každý odborník má svá vlastní doporučení, ale mezi nejlepší řešení patří následující:

  • Ocet a citron: Tento roztok se připraví smícháním půl šálku bílého octa s citronovou šťávou. Touto směsí navlhčete houbičku a potřete postižené místo. Tato metoda funguje, protože obě látky jsou přírodní antiseptika a dezinfekční prostředky se silnou kyselou složkou, která pomůže rozložit zubní kámen.
  • Jedlá soda a peroxid vodíku: smíchejte 125 ml peroxidu vodíku v misce se čtyřmi lžičkami jedlé sody a vytvořte pastu. Pomocí houbičky naneste směs na postižené místo, počkejte 20 minut a opláchněte čistou vodou.
  • Ocet, jedlá soda a kola: smíchejte jeden šálek octa a tři lžíce jedlé sody. Nejprve na postižené místo nalijte asi 350 ml koly, nechte působit 30 minut a poté přidejte již připravenou pastu a nechte působit 15 minut. Nakonec pomocí houbičky naneste peeling a opláchněte vodou.
  • Voda, bílý ocet a borax (boritá sůl) : nejprve naneste na zubní kámen ocet a nechte jej působit 20 minut. Poté místo vydrhněte kartáčkem a přidejte borax a nechte působit dalších 15 minut. Nakonec opláchněte teplou vodou.
  • Pemza: Jako poslední řešení navlhčete pemzu horkou vodou a jemně jí potřete postižená místa. Poté ji opláchněte a uvidíte rozdíl.

Je třeba mít na paměti, že koupelna je místem, kde se hromadí různé zárodky a bakterie. Proto pokud se chystáte čistit koupelnu, doporučujeme nosit rukavice, chránit si oči a ke dveřím umístit ručníky nebo hadry, aby se dovnitř nedostala voda a nečistoty.

You may also like

Leave a Comment