Kapradinu zalévejte každé 4 týdny a poroste jako blázen. Husté a zelené listy zaplní květináč. Domácí hnojivo pro kapradiny

by Martin Černý

Péče o kapradinu není náročná, ale nezapomeňte ji pravidelně krmit, aby byla odolná vůči škůdcům a chorobám. K tomuto účelu existuje domácí hnojivo pro kapradiny, které připravíte ze dvou ingrediencí. Kapradinu jím zalévejte každé čtyři týdny a ona poroste jako zběsilá. Její husté a zelené listy rychle zaplní květináč.

Kapradinu zalévejte každé 4 týdny a bude růst jako blázen. Husté a zelené listy zaplní květináč.

V 90. letech 20. století byla kapradina téměř v každé polské domácnosti a někteří lidé se k ní chovají s láskou dodnes. Přestože péče o kapradinu nevyžaduje mnoho úsilí, je nutné dodržovat několik důležitých pravidel, aby po celý rok těšila oko svými zelenými svěžími listy. Vždyť jediná chyba může způsobit, že kapradina bude chřadnout a její listy zežloutnou. Dopřejte rostlině slunné místo a poskytněte jí vláhu i živiny. Ty stimulují růst rostliny a chrání ji před škůdci a chorobami. V této situaci může pomoci domácí hnojivo pro kapradiny vyrobené z mléka. Kapradinu jím zalévejte každé 4 týdny a poroste jako z vody.

Domácí hnojivo pro kapradiny z mléka. Jak ho vyrobit?

Mléko obsahuje velké množství vápníku a také mnoho dalších cenných živin. Toto domácí hnojivo pro kapradiny dodá listům svěží zelenou barvu, posílí kořenový systém a povzbudí rostlinu k rychlému růstu. Laktoferin obsažený v mléce má fungicidní a baktericidní účinky, takže dokonale ochrání rostlinu před chorobami. Jak připravit hnojivo pro kapradiny? Je to velmi jednoduché. Nalijte 60 ml mléka do 500 ml převařené nebo destilované vody, zamíchejte a zalijte kapradinu.

Péče o kapradinu

Kapradina má ráda mírně vlhkou půdu a střední vlhkost. Měla by se zalévat 1-2 krát týdně. Na podzim a v zimě nezapomeňte kapradinu dodatečně postříkat (měkkou vodou). Pokud je vzduch příliš suchý, květina uvadá. Pokud naopak listy žloutnou a opadávají, je příčinou nadměrné množství vody. Pokud listy na okrajích vadnou, je to známka příliš suchého vzduchu. Nezapomeňte také, že tato rostlina má ráda rozptýlené světlo. Nevystavujte květináč přímému slunečnímu světlu. Domácí kapradina ponechaná v tmavém koutě však uhyne.

You may also like

Leave a Comment