Naneste 3 polévkové lžíce této domácí pasty na štětec a vetřete ji do spáry. Během několika minut odstraní spory plísní a houby. Silnější než ocet. Způsob boje proti plísním v koupelně

by Martin Černý

Způsob, jak si poradit s těžko odstranitelnou špínou a plísní usazenou na spárovací hmotě. Každý, kdo se rozhodl pro světlou spáru mezi obklady, ví, jak obtížné je udržet ji čistou, a nečistoty, které se na spáře hromadí, jsou ideálním prostředím pro bakterie. Kromě toho může k růstu plísní na spárovací hmotě přispívat vlhkost a teplo z koupelny a kuchyně. Pravidelné čištění spárovacích hmot je důležitou součástí čistého domova. Bohužel se to snáze řekne, než udělá. Čištění spárovacích hmot není zrovna nejjednodušší, ale když jsem objevil tuto metodu, šlo to mnohem snáze. Zde je nejlepší domácí způsob čištění spárovací hmoty.

Smíchám 10 polévkových lžic s vodou a vytřu spáry. Senzační způsob čištění spárovací hmoty

Málokdo si uvědomuje, že se ve spárovacích hmotách hromadí obrovské množství nečistot. Vlhkost a poněkud drsný povrch spárovací hmoty znamená, že se v ní mohou množit i spory plísní. Při čištění spárovací hmoty je důležité nejen to, čím ji čistíme, ale také jak. Nečistoty a plísně nahromaděné ve spárách spár si přímo říkají o to, aby byly odstraněny a seškrábány ostrým předmětem. To může poškodit spáry i okolní dlaždice. Při čištění spárovací hmoty se vyhněte drátěným houbám, nožům a jiným ostrým nástrojům. Ideální metodou čištění je použití zubního kartáčku. Je dostatečně měkký, aby nezpůsobil žádné škody, a díky jeho přesnosti odstraníte nečistoty z určitých oblastí. Nejlepší domácí způsob čištění spárovací hmoty je metoda s jedlou sodou. Sám ji používám už dlouho a netuším, jak to udělat jinak. V misce smíchám jedlou sodu se stejným množstvím vody. Přípravek nanesu na spáry a nechám ho několik desítek minut působit. Po této době spáry jemně vydrhnu zubním kartáčkem a vše opláchnu. Jedlá soda je výborná na odstranění usazených nečistot, mastnoty a dokonce i plísní. Navíc má antimikrobiální účinky, což znamená, že odstraňuje plísně a spory hub.

Jak si poradit s opakujícími se plísněmi?

Občas se stává, že se vyčištěné povrchy pokryjí plísní. Ta se čas od času vrací a způsobuje spoustu potíží. V takovém případě hrozí, že spory plísní vyklíčily do konstrukce. To se obvykle stává na silikonových nebo gumových površích. Tento problém může postihnout těsnění ve sprchovém koutu a také některé součásti pračky a myčky nádobí. V takové situaci je nutné odstranit starý spoj nebo těsnění a nahradit je novými. Aby se zabránilo opětovnému výskytu plísní, je nutné pravidelné čištění. Takové povrchy lze čistit kyselinou citronovou.

You may also like

Leave a Comment