Místo do čaje ho přidejte do vody a nalijte na vánoční stromeček. Neztratí jehličí

by Martin Černý

Živý vánoční stromek má nádhernou vůni a je nádhernou ozdobou domova, proto si ho někteří lidé přinášejí do domu už na začátku prosince. Ve vytápěné místnosti však může vánoční stromek rychle uhynout, proto je třeba o něj řádně pečovat, aby před Vánoci neztratil své kouzlo. Přečtěte si, co můžete udělat pro to, aby váš vánoční stromek neztratil jehličí.

Podle tradice byste měli vánoční stromek zdobit pouze na Štědrý den, tedy 24. prosince. Někteří lidé to stále ještě dělají. V dnešní době ho však většina Čechů kupuje a zdobí už na začátku měsíce.

Ne nutně kvůli malým dětem v rodině (které chtějí zažít vánoční atmosféru dříve) nebo osobním preferencím. Koneckonců, čím dříve se doma objeví, tím déle si můžete vánoční atmosféru vychutnat.

Jaký vánoční stromek zvolit – živý nebo umělý? Skutečný vánoční stromek vytváří zvláštní atmosféru

Obě možnosti mají mnoho výhod. Umělý vánoční stromek můžete používat každý rok, což vám ušetří peníze. Obvykle však není tak působivý, i když je krásně nazdobený.

Živý vánoční stromek je mnohem krásnější než umělý. Vypadá působivěji a vytváří v domě nádhernou lesní vůni. Ať už je to smrk, borovice nebo kavkazská jedle, vytvoří jedinečnou atmosféru, ale aby vydržel až do Vánoc, je třeba o něj řádně pečovat. Víte, co musíte udělat, aby váš vánoční stromek vypadal krásně i v lednu?

Buďte opatrní při nákupu vánočního stromku a použijte tento trik, aby vám doma dlouho vydržel.

Chcete, aby váš vánoční stromek vypadal úžasně po celé týdny? Vyberte si ten nejzelenější vánoční stromek, který najdete, s pružným jehličím (které neopadává, když se ho dotknete).

Když si koupíte vánoční stromek, začněte se o něj řádně starat hned od začátku, jakmile ho umístíte do bytu. Nepřenášejte ho hned do obývacího pokoje, ale raději ho dejte do chladnější garáže, kde by měl strávit několik hodin, aby si postupně zvykl na vyšší teplotu.

To je však teprve začátek. Později, až ji přemístíte do obývacího pokoje, ji stále držte dál od zdrojů tepla, jako jsou radiátory nebo krby. Nejde jen o zdraví dřeva, ale také o vaši bezpečnost.

Co můžete udělat pro to, aby váš vánoční stromek neztrácel jehličí? Přikrmujte ho vodou s cukrem a solí

Klíčem k úspěchu je zalévání vánočního stromku. Nejlepší je vánoční stromek denně zalévat vodou s cukrem a solí, která stromku dodá potřebné živiny a udrží jehličí vlhké. Na 1 litr vody stačí 2 polévkové lžíce soli a cukru.

Vodu v podmisce pravidelně vyměňujte za čerstvou. Čas od času můžete do vody vhodit také měděné mince, které díky svým antibakteriálním vlastnostem zabrání množení mikroorganismů.

You may also like

Leave a Comment