Dřív jsem z pračky vždycky vytahovala intenzivně voňavé prádlo, z čehož jsem měla velkou radost. Všimla jsem si však, že časem začaly tkaniny ztrácet svou charakteristickou měkkost a nadýchanost. Netušila jsem, jak tuto měkkost získat zpět, dokud mi kamarádka nenavrhla dva profesionální tipy na měkké ručníky. Stačila malá změna způsobu praní a ručníky byly opět měkké, nadýchané a hebké na dotek.
Jak prát ručníky, aby zůstaly měkké – domácí tipy
Čerstvě vyprané, čisté a provoněné oblíbenými vůněmi by měly textilie zůstat příjemné na dotek. Pokud tomu tak není, znamená to, že používáte nesprávnou techniku praní nebo přidáváte do bubnu prací prostředek, který vlákna nechrání, ale dělá je těžkými, tuhými a tvrdými. Pokud je struktura vláken poškozena, je obtížné ji opravit, proto musíte vědět, jak prát ručníky, aby zůstaly měkké.
Domácí metody dokáží udržet i jemné tkaniny měkké a pružné a také zachovat barvy po delší dobu. Od té doby, co k péči o ručníky používám metodu, kterou mě naučila kamarádka, se nemusím obávat, že by po několika vypráních ztvrdly, a nemám nepříjemný pocit tření při kontaktu s pokožkou.
Opustila jsem oblíbený prací prášek ve prospěch domácí náhražky – takto „prací prostředek“ nenatahuje vlákna a neslepuje je k sobě a problém s drsností je odstraněn hned, jakmile opustí buben.
Chcete opět cítit na kůži příjemně měkkou utěrku? Vyzkoušejte tuto metodu a vaše ručníky budou opět jako nové. A nebudete se muset vzdát své oblíbené vůně, i když nepoužijete ani mililitr změkčovadla.
Poškodí změkčovač tkanin vaše ručníky?
Podle odborníků by se ručníky používané k utírání rukou a těla měly prát v průměru každé 2-3 dny. Ručníky používané k utírání obličeje nebo vlasů lze prát méně často, pokud se pravidelně větrají a suší, aniž by dlouho zadržovaly vlhkost – stačí jednou týdně. Ať už perete jakkoli často, pamatujte, že při péči o měkké a vlněné tkaniny je nejhorší volbou dávat do bubnu změkčovadlo.
Zajímá vás, zda změkčovač tkanin poškodí vaše ručníky? Téma jejich praní a používání chemických změkčovadel je skutečně plné mýtů, proto jsem si řekla, že se s vámi podělím o metodu, která mě nikdy nezklamala. Zachovává dokonalou strukturu vláken vašich ručníků a po pověšení a usušení jsou voňavé, měkké a příjemné na dotek.
-
Odmítněte změkčovač tkanin.
To není mýtus, změkčovač tkanin ručníkům skutečně škodí. Jednak snižuje přirozenou savost tkaniny, takže ručníky neabsorbují vodu z pokožky tak dobře jako první nebo druhé utření. Chemikáliemi kontaminovaná vlákna navíc tvrdnou, ztrácejí pružnost a už nefungují tak dobře jako na začátku, proto ten nepříjemný zážitek.
-
Používejte správný prací prostředek.
Správná technika praní je nutná, aby ručníky zůstaly měkké, zejména pokud jde o často se opakující akce. Abyste udrželi vlákna pružná a nadýchaná, věnujte velkou pozornost tomu, jaký prací prostředek do bubnu přidáváte. Místo prášku volte kapsle s odměřeným množstvím tekutiny – budete tak mít jistotu, že na jeden prací cyklus nepřidáváte příliš mnoho pracího prostředku.
-
Obnovte měkkost pomocí jedlé sody.
Vaše ručníky budou po vyprání měkčí, pokud místo pracího prášku nebo jiných drsných chemikálií přidáte jedlou sodu. Stačí nasypat půl šálku jedlé sody do dávkovače a bude působit jako přírodní změkčovadlo. Kromě toho se zbavíte nepříjemných pachů.
-
Nevzdávejte se svých oblíbených vůní.
Vzdát se změkčovadla neznamená, že vaše prádlo nebude vonět. Existuje snadný způsob, jak dodat tkaninám svěží vůni: stačí esenciální olej smíchaný s vodou. Přidejte několik kapek oleje do dávkovače spolu s prostředkem na praní a vaše ručníky budou při vyndávání šířit vaši oblíbenou vůni, a to zcela přirozeným způsobem. Při vhazování bílých tkanin do pračky buďte opatrní – olej pečlivě odměřte, abyste ho omylem nepřidali příliš mnoho, nebo ho pro svůj klid a bezpečnost svých tkanin předem smíchejte (zřeďte) s vodou.
-
Olej používejte k praní… sportovní oblečení.
Základním pravidlem správného praní je nikdy nepřetěžovat buben, zejména pokud chcete, aby vaše vyprané tkaniny zůstaly pružné a nadýchané. Udržení správné struktury vláken je ještě snazší, pokud je budete prát v… do bubnu z poloviny naplněného ručníky vložíte tenisový míček. tenisový míček. Je to skvělý způsob, jak se zbavit uzlíků a rozplést lepivá vlákna – budou stejně měkká, jako když jste je koupili.
Struktura ručníku se může zničit praním s jinými tkaninami. Mějte na paměti, že ručník je kus látky vytvořený spřádáním pevných uzlů. Když se při praní třou o jinou tkaninu, mohou z ní vytrhávat částečky vláken, což způsobí jejich zanesení a ztrátu pružnosti.
Ručník také nebude měkký, pokud ho budete prát při příliš vysoké teplotě, příliš silně ho ždímat a ještě ke všemu ho hodíte do sušičky. Čas od času můžete sušičku použít, ale nedělejte z toho pravidlo – vaše ručníky zůstanou měkké a krásné, pokud je budete sušit tradičním způsobem.