Co používáte na čištění spárovací hmoty? Smíchám 2 přísady a špína jde dolů bez škrabky.

by Martin Černý

Co používáte na čištění spárovací hmoty na podlaze? A na stěně nad vanou? Na trhu je spousta speciálních čisticích prostředků na spáry. Bohužel bývají silně žíravé, takže je raději nepoužívejte v domácnostech s malými dětmi nebo těhotnými ženami. Místo toho byste měli dát přednost domácímu čističi spár, který lze vyrobit z ekologických a snadno dostupných produktů.

Jak vyčistit spáry, které se znečistily a zplesnivěly? Nemusíte trávit hodiny na kolenou, abyste se zbavili obtížných nečistot na spárách spár, včetně plísní, které jsou nebezpečné zejména pro malé děti. stačí vám půl hrnku prostředku, který máte pravděpodobně v kuchyni, a hodně trpělivosti.

Výrobci chemikálií pro domácnost nás vždy informují o bezpečnostních opatřeních při používání jejich výrobků, ale my, zaneprázdnění každodenním životem, na ně často zapomínáme. Proto je pro vlastní bezpečnost a bezpečnost vašich spolubydlících – zejména pokud je v domě malé dítě – lepší volit méně okázalé, ale bezpečnější metody čištění.

Jak čistit spáry na podlaze a v koupelně?

Čištění spárovací hmoty v koupelně není nejjednodušší úkol. Zejména pokud jde o čištění dlaždic vedle vany nebo sprchového koutu a odstraňování nečistot, které se ve spáře usazují. To je postrachem téměř každého, protože čištění těchto úzkých prostor od mýdlových usazenin, vodního kamene, špíny a plísní někdy hraničí se zázrakem.

Čištění spárovacích hmot není snadné ani příjemné. Je však nezbytné, pokud nechcete, aby se na nich množily bakterie a plísně. Není nic horšího než prostory mezi dlaždicemi pokryté šedozeleným nánosem. Ten se špatně čistí, proto je lepší se mu vyhnout a koupelnu pravidelně čistit. Doporučuje se to dělat alespoň jednou týdně.

Jak čistit obklady a spáry?

Domácí prostředky se osvědčují jako účinné a jejich výhodou je, že jsou zcela přírodní a bezpečné. Proto je mohou používat i těhotné ženy nebo maminky, které mají doma malé děti. Domácí čisticí prostředky nemají chemický zápach a nejsou tak žíravé jako chemikálie zakoupené v obchodě, takže je lze použít k čištění celého domu včetně koupelny.

Chcete-li se těšit z čistých spár, stačí přidat 100 ml octa do 200 ml teplé vody. Tento roztok je třeba rozmíchat a nanést na spáry. Nechte jej několik minut působit a poté spáry opláchněte jako obvykle. Ocet rozpustí všechny nečistoty a spárovací hmota bude dokonale čistá a lesklá.

Jak vyčistit spárovací hmotu doma?

Dalším domácím způsobem je příprava pasty z jedlé sody. Smíchejte jedlou sodu s trochou teplé vody a octem (pozor na reakci, která vzniká při smíchání jedlé sody a octa!) Roztok naneste na spáry a počkejte čtvrt hodiny, případně déle, pokud jsou skvrny obzvlášť odolné. Po uplynutí této doby otřete mezery mezi dlaždicemi houbičkou.

Nezapomeňte, aby se děti při čištění nedostaly do blízkosti čisticích prostředků, a po vyčištění spár podlahu důkladně vytřete, abyste se ujistili, že na ní nezůstaly žádné zbytky jedlé sody nebo octa, které by malé dítě mohlo vložit do úst, což by mohlo vést k žaludeční nevolnosti.

Pravidelné čištění spárovací hmoty je velmi důležité. Plísně mohou být nebezpečné zejména pro děti, těhotné ženy a starší osoby. Plísně produkují mykotoxiny, které se mohou hromadit v těle a přispívat ke vzniku rakoviny. Spory plísní mohou být také spojovány s leukémií.

You may also like

Leave a Comment