Toto kuchyňské náčiní se hodí zejména při přípravě různých pokrmů, které budeme servírovat během nadcházejících vánočních obědů a večeří.
Víme, že Vánoce jsou obvykle spojeny s velkými rodinnými večeřemi a hostinami, kde musí být jídlo co do množství i kvality co nejlépe prezentováno. Abychom toho dosáhli, musí být naše kuchyně připravena na všechny lahůdky, které chceme připravit, bez ohledu na jejich složitost.
V tomto smyslu musíme dbát na to, aby každé nádobí a nářadí používané k přípravě receptů bylo v optimálním stavu, včetně čistoty. Ačkoli nejzákladnější a nejviditelnější prvky budou vypadat nejlépe, nesmíme zapomínat na ty, kterým se věnuje nejméně pozornosti, včetně plechu do trouby.
Tento prvek, který se používá při přípravě mnoha sladkých i slaných pokrmů, může dosáhnout takové míry opotřebení a znečištění , jaká se u jiného kuchyňského náčiní vyskytuje jen zřídka, že se ho někteří uživatelé raději zbaví , než aby ho umyli. Můžeme se však uchýlit k různým domácím trikům, jak těmto táckům vdechnout druhý život a zajistit, aby vypadaly jako nové.
Jednoduché, ale účinné
Abychom z tácků zcela odstranili všechny stopy nečistot a dodali jim nový vzhled , použijeme v takových případech velmi běžnou přísadu. Tou je jedlá soda. Smícháním několika lžic tohoto přípravku s malým množstvím vroucí vody a počkáním asi hodinu získáme opravdu účinný čisticí prostředek.
K aplikaci přípravku použijte měkký hadřík a otřete jím povrch vaničky, přičemž zvláštní pozornost věnujte nejodolnějším zbytkům. Po rozetření směsi opláchněte nádobí vodou a umyjte je trochou jemného prostředku na mytí nádobí, aby se lesklo.
Pokud na povrchu plechu stále ulpívají zbytky nebo nás předchozí metoda nepřesvědčila, naplníme dřez výše popsanou směsí. Do ní přidáme malou dávku octa, který posílí její čisticí vlastnosti. Poté do ní ponoříme plech na pečení, aby se zbytky maximálně změkčily. Po třiceti minutách až hodině bude čas na opláchnutí a osušení, abyste se během dovolené mohli těšit z konečného výsledku.